Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/youragent/ftp/nowa/libraries/cms/application/cms.php on line 470
 Bilety lotnicze na Seszele - Mandarin Travel | Biuro podróży Mandarin Travel

Mandarin Travel

Bilety lotnicze na Seszele

bilety lotnicze seszeleSeszele to jedyne granitowe wyspy na świecie, położone na środku Oceanu Indyjskiego, na północny - wschód od Madagaskaru.

Turyści chcący cieszyć się dziką, nieskazitelną przyrodą, nurkować obserwującbogactwo podwodnego świata lub planujący spędzenie urlopu pod żaglami, powinni odwiedzić położone na środku Oceanu Indyjskiego Seszele. Mówi się, że na Seszelach jest więcej odcieni błękitu i zieleni, niż można sobie wyobrazić, dlatego nie bez powodu nazywane są "Zaginionym Edenem", czy "Wyspami Miłości". Seszele to kraj wiecznej pogody, bujnej zieleni, kilometrowych złocitych plaż i bajecznie kolorowych atoli.

Ten wyspiarski kraj tworzy 115 wysepek położonych na Oceanie Indyjskim na północny wschód od Madagaskaru. Większość z nich jest granitowa, pochodzenia wulkanicznego, natomiast reszta została utworzona przez koralowce. Seszele dzielą się one na 2 archipelagi: wyspy wewnętrzne oraz zewnętrzne. Pierwsze są zdecydowanie bardziej dostępne, a więc też częściej odwiedzane. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że jedynie 33 z nich jest zamieszkałych. Na największej z nich - Mahe - żyje 61200 mieszkańców. Część z wysp to własność prywatna, z zakazem wstępu lub możliwością pobytu tylko na plaży.

Całość kraju znajduje się w okolicy równika. Jego bliskość sprawia, że klimat Seszeli jest gorący i jednocześnie wilgotny, z sezonowymi monsunami. Na Seszelach przez cały rok panuje niemal jednakowa temperatura - od 24°C do 30°C.

Kuchnia seszelska (tzw. kuchnia kreolska) jest bardzo urozmaicona - to przede wszystkim świeże ryby i owoce morza. W wielu restauracjach na Seszelach podawane są kreolskie kolacje ze szwedzkim stołem. Spróbować można wszystkiego, od różnych gatunków ryb, mięsa i drobiu po miejscowe warzywa i sałatki. Narodowym trunkiem na Seszelach jest oczywiście rum.

Dla miłośników przyrody największą atrakcją będą z pewnością żyjące na Seszelach gigantyczne żółwie, krokodyle różańcowe żyjące w słonej wodzie oraz kilka zagrożonych wyginięciem ptaków. Na wyspach występuje też aż 75 endemicznych gatunków roślin, m.in. gardenia Wrighta, drzewo Jellyfish (Meduza) i palmy seszelskie rosnące tylko na dwóch wyspach na świecie: Praslin i Curieuse.

Na terenie archipelagu utworzono aż 8 parków narodowych, także w przypadku "zmęczenia" wypoczynkiem na złocistych plażach zdecydowanie będzie można spędzić wolny czas w interesujacy sposób.

 

Copyrights © 2017 Mandarin Travel | Realizacja CooLWeb | Polityka Cookies