Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/youragent/ftp/nowa/libraries/cms/application/cms.php on line 470
 Bilety lotnicze do Dubaju - Mandarin Travel | Biuro podróży Mandarin Travel

Mandarin Travel

Bilety lotnicze do Dubaju

DubajW Dubaju, jednej z najsłynniejszych destynacji na świecie, czeka na turystów świat luksusu i wspaniałego bogactwa.

Śnieżnobiała plaża Jumeirah, obmywana turkusowymi falami morza, przy której pośród palm wznoszą się pięciogwiazdkowe hotele, utwierdza turystów w przekonaniu, że  Dubaj to jedyny kierunek, który gwarantuje komfort na najwyższym poziomie . Turyści odwiedzający Dubaj, oprócz wypoczynku na szerokich plażach mogą skorzystać tutaj z wielu różnych rodzajów form aktywnego wypoczynku, jak np. gra w golfa lub nurkowanie. Dla tych, którym zrobi się za gorąco, jest do dyzpozycji  Ski Dubaj - można tutaj spełnić swoje marzenia o zimie i śniegu w środku upalnego lata. Z palącego słońca w ciągu kilku sekund można przenieść się w scenerię najprawdziwszej zimy ze śniegiem, temperaturą -2 stopnie a miłośnicy białego szaleństwa mogą pojeździć na nartach.

Dubaj swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim wspaniałym projektom architektonicznym, które są realizowane w rekordowo krótkim czasie, przy dużym wsparciu rodziny monarszej AL-Maktúm, w które inwestuje się mnóstwo pieniędzy zagranicznych przedsiębiorców. Dubajskie sklepy oferują olbrzymi asortyment towarów. Znajdą tu Państwo wszystko. Warto się wybrać na słynny Złoty Targ (Gold Souk), gdzie można kupić złoto pod każdą postacią. Wszystko po bardzo konkurencyjnych cenach. W Dubaju realizowane są projekty, które w innych częściach świata pozostają w sferze marzeń, jak np. sztuczne wyspy w kształcie palmy, które okrzyknięto „ósmym cudem świata.

Metropolia sklada sie z dwóch miast: Deira lezy na pólnocy Bur Dubai na poludniu. Obydwie czesci są zabudowane tradycyjną architekturą, malownicze souqi - czyli targi przeplatają sie z nowowczesnymi budowlami oraz domami mieszkalnymi. Wlasciwe centrum miasta znajduje sie w Deirze, lecz w to poludniowej stronie rzeki powstala dzielnica nowoczesnych biurowców ze szkla Shaikh Zayed Rd - wielkie centrum biznesu.

Obydwie czesci rozdziela rzeka Khor Dubai (Dubai Creek). Jej ujscie bylo miejscem pierwszego portu. W poblizu jej ujscia do morza od wieków znajduje sie port handlowy bedacy podstawa egzystencji miasta. Najlepiej go obejrzec od wody z malej lódki zwanej abra.

W miescie jest kilka pieknych meczetów, aczkolwiek nalezy pamietac, ze nie-muzulmanom w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie wolno do nich wchodzic. Najokazalszy jest Wielki Meczet w Bur Dubai z 1900 r. z najwyzszym w miescie minaretem. Wieczorem najlepiej obejrzec Meczet Jumeira znany z pieknej ornametntyki, gdyz jest wówczas pieknie oswietlony.

 

Copyrights © 2017 Mandarin Travel | Realizacja CooLWeb | Polityka Cookies