Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/youragent/ftp/nowa/libraries/cms/application/cms.php on line 470
 Bilety lotnicze do Iranu - Mandarin Travel | Biuro podróży Mandarin Travel

Mandarin Travel

Bilety lotnicze do Iranu

iran bilety lotniczeIran to kraj wspaniałych zabytków starożytnej Persji, gór, pustyni, morza, majestatycznych meczetów i orientalnej architektury.

Iran jest bardzo niedocenionym turystycznie krajem, większość osób na wieść, że ktoś może pojechać do Iranu z własnej woli, zwykle kwestionuje poczytalność turysty. Nieoceniona w tym zasługa Ajatollachów i kleru rządzącego tym pięknym krajem. Na szczęście, poglądy zdecydowanej większości Irańczyków znacznie odbiegają od standardów narzucanych przez konserwatywne władze, co sprawia, że podróżowanie po Iranie i obcowanie z jego mieszkańcami jest prawdziwą przyjemnością. Kultura perska jest jedną z najstarszych na świecie, a do dnia dzisiejszego pozostało wiele wspaniałych dowodów jej wielkości. Iran położony w Azji jest krajem muzułmańskim, ale tubylcy wykazują typową dla mieszkańców azji gościnność, co bardzo ujmuje turystów. Są serdeczni i uczynni, a na kazdym kroku podkreślają, że ludzie w Iranie są bardzo dobrzy. Zły jest jedynie rząd.  Pamiętajmy, że Irańczycy to Persowie, a nie Arabowie – za takie określenie obrażają się śmiertelnie!

Na terenie dzisiejszego Iranu znajduje się kilka najstarszych miast świata i wiele pozostałości dawnych cywilizacji, fani ruin i historii chętnie odwiedzają nie tylko popularne Persepolis, ale także Choqa Zanbil, Shush, Hamadan, Bam, Pasargadae, czy też Nain.

Teheran, stolicę kraju, trudno ominąć, choć budzi ona zwykle mieszane uczucia. Niegdyś pełne magicznej atmosfery perskich zabytków, obecnie miasto jest świadectwem postępującej modernizacji kraju ukazuje młodzieńczego ducha nowej generacji, ale nowoczesność ma też swoją cenę. Wraz z rozbudową nowoczesnej infrastruktury z miasta stopniowo znikają stare, zniszczone budynki, a nawet całe, historyczne dzielnice. To jednak problem wielu nowoczesnych metropolii, jak Tokio i Pekin. Rosnąca wartość  ziemi sprawia, że nie ma miejsca na sentymenty i tradycyjne, miejskie domostwa zastępują centra handlowe i biurowce.

W północnym Iranie znajduje się miejsce niezwykle podobne swą budową do tureckiego Pamukkale. Badab-e Surt to miejsce powstałe naturalnie w prowincji Mazandaran w północnym Iranie, 95 kilometrów na południe od miasta Sari. Obejmuje on szereg schodkowych formacji tarasowych, które przez wieki ukształtowała tu woda z dwóch mineralnych źródeł, niosąca ze sobą minerały węglanowe. W rezultacie dziś istnieją w tym miejscu liczne baseny o pomarańczowym, czerwonym i żółtym zabarwieniu, ułożone w formie stopni.

 

 

Copyrights © 2017 Mandarin Travel | Realizacja CooLWeb | Polityka Cookies