Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/youragent/ftp/nowa/libraries/cms/application/cms.php on line 470
 Bilety lotnicze do Nowej Zelandii - Mandarin Travel | Biuro podróży Mandarin Travel

Mandarin Travel

Bilety lotnicze do Nowej Zelandii

nowa zelandiaNowa Zelandia to państwo wyspiarskie w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego, około 1600 km od Australii.

Tworzą je dwie główne wyspy oddzielone Cieśniną Cook'a: Północna i Południowa, oraz kilka mniejszych wysepek. Powierzchnia wysp jest bardzo zróżnicowana, ale to co najbardziej zaskakuje jest bardzo zróżnicowany klimat Nowej Zelandii. Duża rozciągłość południkowa Nowej Zelandii oznacza spore różnice klimatyczne: od podzwrotnikowego na krańcu północnym (klimat określany jako śródziemnomorski, z krótką łagodną zimą i długim latem) do umiarkowanego w regionach południowych (zimą od czasu do czasu zdarza się mróz, a roczne wahania temperatur wynoszą kilka stopni). Wyspy leżą w strefie klimatu morskiego, co oznacza, że zmiany pogody bywają tutaj zdumiewająco gwałtowne i trzeba być często przygotowanym na niemalże... cztery pory roku w ciągu jednego dnia.

Niezwykle ciekawe jest, że do ok. 1000 r. Nowa Zelandia była bezludna, aż do czasu przybycia Maorysów z wysp Oceanii. Najpierw zasiedlili Wyspę Północną. Nowo odkrytą ziemię nazwali Aotearoa, czyli "ziemia długich, białych obłoków". Europejskim odkrywcą wysp był holenderski podróżnik Abel Tasman w 1642, a w 1769 została ponownie odkryta przez brytyjskiego podróżnika Jamesa Cooka.

Główny sezon turystyczny w Nowej Zelandii obejmuje okres od listopada do marca. Jako, że Nowa Zelandia leży na drugiej półkuli pory roku przedstawiają się zupełnie inaczej niż w Europie. Najcieplejsze miesiące to grudzień, styczeń i luty - uważane za lato, a najzimniejsze - czerwiec, lipiec i sierpień - będące zimą. Najlepiej planować rejs, gdy minie styczeń, ponieważ pogoda pod koniec lata i jesienią jest mniej kapryśna niż wiosną, a poza tym od 20 grudnia do końca stycznia trwają szkolne wakacje.

Dzięki setkom przybrzeżnych wysp, które otaczają Nową Zelandię, obszar ten stał się bezpiecznym schronieniem dla wielu gatunków zwierząt. Warto zobaczyć gołębie grzywacze, papugi leśne (kaki), wieloryby, delfiny, foki, pingwiny żółtookie i czubate, czy wreszcie słynnego ptaka kiwi - symbol kraju.

 

Copyrights © 2017 Mandarin Travel | Realizacja CooLWeb | Polityka Cookies