Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/youragent/ftp/nowa/libraries/cms/application/cms.php on line 470
 Bilety lotnicze Barcelona - Mandarin Travel | Biuro podróży Mandarin Travel

Mandarin Travel

Bilety lotnicze Barcelona

bilety lotnicze barcelonaStolica Katalonii skupia  elementy nadmorskiego kurortu, bogatej kuchni, nowoczesnej metropolii oraz zabytkowego miasta.

Barcelonę można zaliczyć do grupy najpiękniejszych miast Europy. Na każdym kroku można spotkać zabytkową architekturę, urokliwe uliczki i parki.

Barcelona cieszy się równiez mianem jednego z najbardziej przyjaznych miast świata. Można tu spotkać niemal wszystkie narodowości, kolory skóry, wyznania a wszystko to skupia się wokół jednego, centralnego miejsca którym jest wysadzana platanami aleja La Rambla. Ta długa, słynna na całą Europę aleja rozciąga się od Placu Katalońskiego do samego portu. W alei spotyka się niemalże cała Barcelona, tu właśnie koncentruje się życie kulturalne i towarzyskie miasta. Można tu znaleźć wiele przytulnych kawiarenek, barów i restauracji, albo pospacerować szeroką zacienioną promenadą, wśród barwnych kobierców kwiatowych. Pooglądać oferty dziesiątek kolorowych sklepików w centrum i na brzegach alei, albo po prostu usiąść na jednej z kamiennych ławek i delektować się kolorami, różnorodnością ludzkich postaci.

Sagrada Familia

Jednym z najbardziej znanych atrakcji a zarazem miejscem, dla którego większość turystów przyjeżdża się Barcelony jest  Temple Expiatori de la Sagrada Familia. To jedna z największych i najpiękniejszych świątyń świata. Projektantem i głównym wykonawcą był niezwykle wierzący Antonio Gaudi. Jego celem było postawienie świątyni tak unikalnej, że stanowiłaby przykład cudu architektonicznego, cechą charakterystyczną jest niezwykłe bogactwo detali dekoracyjnych, z których każdy jest odmienny i ręcznie rzeźbiony. Świątynia nie została ukończona z powodu śmierci projektanta, który zresztą wydał na nią cały swój majątek i zginął jako żebrak pod kołami tramwaju.

Stadion Camp Nou

W ujęciu bardziej współczesnym Barcelona to przede wszystkim najbardziej nowoczesny obiekt sportowy Camp Nou, mogący pomieścić blisko 100 tysięcy widzów. W rankingach FIFA obiekt otrzymał aż pięc gwiazdek za najwyższy standard europejski. Użytkownikiem stadionu jest klub FC Barcelona. Rozgrywają się tu również mecze reprezentacji kraju.

Jednym z wazniejszych terenów zielonych w miescie jest wzgórze Montjuic. Na jego szczycie góruje zamek z XVII wieku. Od czasów Wystawy Krajowej w 1929 r. rejon ten jest jedna z wazniejszych atrakcji kulturalnych miasta. Na pólnocno - zachodnich zboczach znajduja sie obiekty olimpijskie z 1992 r. Tutejszy stadion wzniesiono juz w latach 30., jednak planowana wówczas olimpiada nie odbyla sie. Na poczatku lat 90. obiekt zostal tylko przebudowany i zmodernizowany.

Wspaniale widoki rozciagaja sie z góry Tibidabo o wysokosci 550 m n.p.m. Wedlug lokalnej tradycji bylo to miejsce kuszenia Chrystusa. Dzis na szczycie wznosi sie kosciól z ogromna statua Zbawiciela, a niedaleko park rozrywki - Parc d''Atracion.

 

Copyrights © 2017 Mandarin Travel | Realizacja CooLWeb | Polityka Cookies